Ja nič, ja muzikant – snaží sa presvedčiť verejnosť Pavol Paška pri kauze predraženého nákupu CT. Polmiliónový prístroj dodala piešťanskej nemocnici za 1,6 milióna eur firma Medical Group SK, ktorú podpredseda Smeru kedysi spoluvlastnil. Dnes tvrdí, že s biznisom v zdravotníctve už 13 rokov nemá nič spoločné a venuje sa len politike. Nie je to pravda.

Z tejto firmy síce vo februári 2002 naozaj vycúval, ale v ďalších (napríklad Pharmedia či Fakon Plus), patriacich k skupine Medical Group Europe, si podiel ešte niekoľko rokov ponechal. Predal ich až v roku 2008. To nie je 13 rokov. Ale len 6. Ale čo je ešte zaujímavejšie, je putovanie firmy Medical Group SK. Vo februári 2008 ju získal sused Pavla Pašku v košickom mestskom parku Dušan Mach. A už o mesiac na to ju Mach predal firme Agen Tomáša Chreneka. Firma mala vtedy obrat 6 miliónov eur a český miliardár slovenského pôvodu za ňu zaplatil takmer rovnakú sumu, v prepočte necelých 6 miliónov eur. V nasledujúcich rokoch sa spoločnosti mimoriadne darilo a jej obrat začal rapídne rásť. Až prišla vláda Ivety Radičovej a Dušan Mach si Medical Group SK kúpil späť. Vtedy už mala obrat 46 miliónov eur – ale kúpna cena zostala takmer rovnaká:7 miliónov eur.

A tu treba zhrnúť príbeh ešte raz: Medical Group SK putovala od Pavla Pašku k susedovi Dušanovi Machovi, od suseda Macha k Chrenekovi, od Chreneka naspäť k susedovi Machovi a od suseda Macha… ktovie komu. Pretože Medical Group SK dnes vlastnia anonymné schránkové firmy na Cypre a na Belize, kde zrejme skončili aj milióny z predražených nákupov CT zariadení v piešťanskej, trenčianskej a martinskej nemocnici.

Ak Pavol Paška tvrdí, že so spoločnosťou Medical Group SK nemá nič spoločné, mal by požiadať svojho suseda, aby zverejnil, kto stojí za majiteľmi jej schránkových vlastníkov. Aby sa verejnosť konečne dozvedela, kto je len nevinný muzikant a kto hrá prvé husle pri okrádaní slovenského zdravotníctva.

Súvisiace články

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.