15.03.2016, 00:00

Čo čaká novú vládu v doprave

Čo čaká novú vládu v doprave

Jednou z kľúčových úloh, ktoré bude musieť vyriešiť nový vládny kabinet v oblasti dopravy, je financovanie ďalšej výstavby diaľnic. Len na realizáciu tých najpotrebnejších úsekov chýbajú miliardy eur, ktoré bude potrebné niekde nájsť.

V uplynulých štyroch rokoch sa začala výstavba sto kilometrov nových diaľnic a rýchlostných ciest, ktoré sú financované najmä z európskych peňazí. Tesne pred začiatkom výstavby je dnes veľký bratislavský obchvat a rýchlostná cesta smerom na Dunajskú Stredu. Diaľničiari finalizujú tendre na diaľničné obchvaty Košíc, Prešova a Čadce. Keď sa tieto tri stavby vysúťažia, alokácia eurofondov na diaľnice do roku 2020 bude minutá. Na všetky ostatné potrebné diaľnice bude nutné nájsť peniaze inde.

Ide napríklad o posledný úsek D1 medzi Bratislavou a Košicami, konkrétne diaľnicu medzi Turan

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN.

Aj vďaka vám môžeme tvoriť poctivý obsah. Zaregistrujte sa do HNkonta a čítajte naše spravodajstvo, analýzy i komentáre. Všetko na jednom mieste a v kontexte. Ďakujeme, vážime si vašu podporu.

HNkonto umožňuje prístup k informáciám z Hospodárskych novín a aj k vybraným titulom vydavateľstva Mafra Slovakia.

HNkonto Vám umožní prístup k digitálnemu obsahu Hospodárskych novín a špecializovaných titulov vydavateľstva MAFRA Slovakia. V prípade problémov, skúste prosím obnoviť stránku (napríklad stlačením [F5] alebo Aktualizovať v okne prehliadača).