13.10.2014, 00:00

Fico verzus Penta

Fico verzus Penta

Keby Fico zvykol plniť sľuby, Penta by už nemala zdravotnú poisťovňu Dôvera. Od roku 2014 by sme tu mali jednu štátnu poisťovňu. Lenže Fico sľuby nesplnil a všetko funguje po starom. Trh s poistencami je stabilizovaný, Penta si užíva 46-miliónový zisk z verejného poistenia, súkromné poisťovne sú spokojné. A vláda je bezradná.

Prognóza vyzerá tak, že v najbližších rokoch sa nič meniť nebude. Dôvodom nie sú len peniaze, na čo sa rada vyhovára vláda. Hlavným dôvodom je úplná neschopnosť Ficových ľudí. Figúry Smeru nevedia pracovať na projektoch. A nevedia ich doťahovať do konca. Jednoducho: veľkopodnikatelia a finančné skupiny sú s

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN.

Aj vďaka vám môžeme tvoriť poctivý obsah. Zaregistrujte sa do HNkonta a čítajte naše spravodajstvo, analýzy i komentáre. Všetko na jednom mieste a v kontexte. Ďakujeme, vážime si vašu podporu.

HNkonto umožňuje prístup k informáciám z Hospodárskych novín a aj k vybraným titulom vydavateľstva Mafra Slovakia.

HNkonto Vám umožní prístup k digitálnemu obsahu Hospodárskych novín a špecializovaných titulov vydavateľstva MAFRA Slovakia. V prípade problémov, skúste prosím obnoviť stránku (napríklad stlačením [F5] alebo Aktualizovať v okne prehliadača).