Nie je veľa tém, o ktorých panuje taká všeobecná zhoda ako mantra o prebujnenom stave zmľandravených légii štátnych úradníkov. Kým však bude jestvovať štát, musí jestvovať aj personálna mašinéria, ktorá bude vykonávať jeho moc, na tom sa nedá nič zmeniť. Dá sa však zariadiť aspoň to, aby si občan na stretnutie so štátom nebral dovolenku.

Trhovým podmienkam sa od pádu komunizmu prispôsobili azda všetci. Zamestnancom štátnej Jednoty a Čedoku sa určite cnie za časmi, keď sa kvôli rozmaznaným klientom nemuseli pachtiť večer a cez víkendy ako dnes, ale ostatní sú radi, že môžu nakúpiť aj po šieste

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN.

Aj vďaka vám môžeme tvoriť poctivý obsah. Zaregistrujte sa do HNkonta a čítajte naše spravodajstvo, analýzy i komentáre. Všetko na jednom mieste a v kontexte. Ďakujeme, vážime si vašu podporu.

HNkonto umožňuje prístup k informáciám z Hospodárskych novín a aj k vybraným titulom vydavateľstva Mafra Slovakia.

HNkonto Vám umožní prístup k digitálnemu obsahu Hospodárskych novín a špecializovaných titulov vydavateľstva MAFRA Slovakia. V prípade problémov, skúste prosím obnoviť stránku (napríklad stlačením [F5] alebo Aktualizovať v okne prehliadača).

Súvisiace články