28.05.2014, 00:00

Fica použili. A zahodili

Fica použili. A zahodili

Možno si spomínate, ako americký viceprezident Biden telefonoval Ficovi a nútil ho, aby zabezpečil reverzný tok plynu zo Slovenska na Ukrajinu.

Slovensko poslúchlo. Eustream, slovenská spoločnosť so súkromným akcionárom, bola zhora, politicky, dokopaná do toho, aby na vlastné miliónové náklady dotiahla plynové rúry na Ukrajinu. Koncovka príbehu vyzerá dosť vtipne. Eustream spustil procedúru Open Season, v ktorej zisťuje záväzný záujem obchodníkov s plynom o novú prepravnú trasu. A... Nikto sa nehlási. Slovensko má v tejto hre isté len finančné náklady a konflikty s ruským Gazpromom. Nie profit. Pretože tak to chodí, keď „obchod“ robia politici – od Biden

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN.

Aj vďaka vám môžeme tvoriť poctivý obsah. Zaregistrujte sa do HNkonta a čítajte naše spravodajstvo, analýzy i komentáre. Všetko na jednom mieste a v kontexte. Ďakujeme, vážime si vašu podporu.

HNkonto umožňuje prístup k informáciám z Hospodárskych novín a aj k vybraným titulom vydavateľstva Mafra Slovakia.

HNkonto Vám umožní prístup k digitálnemu obsahu Hospodárskych novín a špecializovaných titulov vydavateľstva MAFRA Slovakia. V prípade problémov, skúste prosím obnoviť stránku (napríklad stlačením [F5] alebo Aktualizovať v okne prehliadača).

Súvisiace články