Píše sa rok 2007 a časť strojárskych podnikov na Slovensku rieši problém. Veľa zákaziek a málo ľudí. Ako neskôr priznali, niektoré firmy sa po ľuďoch pozerali až vo Vietname. Situácia sa dnes opakuje. S tým rozdielom, že sa týka väčšieho počtu odvetví ako pred vypuknutím krízy. Hľadanie zamestnancov je nočnou morou podnikov a firiem. Čo sa deje? Problém nevznikol pred rokom, ani dvoma. Je výsledkom desaťročia nefungujúceho (ne) prepojenia školstva a praxe. Chýbala koncepcia, vízia a systém, ktorý by strany motivoval spolupracovať. Výsledkom sú desiatky odborov, ktor

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN.

Aj vďaka vám môžeme tvoriť poctivý obsah. Zaregistrujte sa do HNkonta a čítajte naše spravodajstvo, analýzy i komentáre. Všetko na jednom mieste a v kontexte. Ďakujeme, vážime si vašu podporu.

HNkonto umožňuje prístup k informáciám z Hospodárskych novín a aj k vybraným titulom vydavateľstva Mafra Slovakia.

HNkonto Vám umožní prístup k digitálnemu obsahu Hospodárskych novín a špecializovaných titulov vydavateľstva MAFRA Slovakia. V prípade problémov, skúste prosím obnoviť stránku (napríklad stlačením [F5] alebo Aktualizovať v okne prehliadača).