21.11.2014, 00:00

Kríza naučila Orbána zdaňovať

Vyhraj voľby a môžeš všetko – síce povedal človek pohybujúci sa v slovenskej politike, ale víťazný slogan sa týka aj iných krajín. Napríklad Maďarska. Tam premiér Orbán, posilnený ústavnou väčšinou v parlamente, sa podľa hesla správa už niekoľko rokov.

Kríza a vysatá krajina po predchádzajúcej vláde v kombinácii so silnou podporou verejnosti spôsobili, že Orbán sa správa ako pravý panovník. A keďže panovník nemá rád demokraciu, jeho nápady často znervózňujú krajiny, ktoré tento systém uprednostňujú. Európska únia a jej orgány sa zaoberali alebo zoberajú zákonmi namierenými proti

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN.

Aj vďaka vám môžeme tvoriť poctivý obsah. Zaregistrujte sa do HNkonta a čítajte naše spravodajstvo, analýzy i komentáre. Všetko na jednom mieste a v kontexte. Ďakujeme, vážime si vašu podporu.

HNkonto umožňuje prístup k informáciám z Hospodárskych novín a aj k vybraným titulom vydavateľstva Mafra Slovakia.

HNkonto Vám umožní prístup k digitálnemu obsahu Hospodárskych novín a špecializovaných titulov vydavateľstva MAFRA Slovakia. V prípade problémov, skúste prosím obnoviť stránku (napríklad stlačením [F5] alebo Aktualizovať v okne prehliadača).

Súvisiace články