07.11.2014, 00:00

Ficovo bábkové divadlo

Ficovo bábkové divadlo

Zabudnite na bábkové divadlo, ktoré nám ponúkol premiér. Meno nového ministra zdravotníctva je nepodstatné. Podstatné je to, kto hýbe bábkami v pozadí. A ešte to, kto bude vyšetrovaný, resp. kto pôjde do basy.

Keď niekto ukazuje prstom na Pavla Pašku – ako na vplyvnú postavu v pozadí zdravotníctva – má pravdu. Polovičnú. Pretože aj absolvent marxisticko-leninskej filozofie a podpredseda Smeru Paška je v istom zmysle iba pešiak. Podľa informácií viacerých poslancov Pašku do zdravotníckeho biznisu a neskôr do politiky posúval podnikateľ Juraj Široký. Ten istý Široký, ktorý podľa výpovedí Mečiara stál pri zakladaní Smeru. Ako jeden z m

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN.

Aj vďaka vám môžeme tvoriť poctivý obsah. Zaregistrujte sa do HNkonta a čítajte naše spravodajstvo, analýzy i komentáre. Všetko na jednom mieste a v kontexte. Ďakujeme, vážime si vašu podporu.

HNkonto umožňuje prístup k informáciám z Hospodárskych novín a aj k vybraným titulom vydavateľstva Mafra Slovakia.

HNkonto Vám umožní prístup k digitálnemu obsahu Hospodárskych novín a špecializovaných titulov vydavateľstva MAFRA Slovakia. V prípade problémov, skúste prosím obnoviť stránku (napríklad stlačením [F5] alebo Aktualizovať v okne prehliadača).

Súvisiace články