Známe heslo „rovní a rovnejší“ si po novom budú môcť pospevovať dve skupiny Slovákov. Prvá, takzvaná rovná, bude pracovať počas štátnych sviatkov tak ako doteraz. A tá druhá bude od kapitalistickej povinnosti oslobodená. Takže bude rovnejšia.

Postará sa o to vláda, ktorá ľudomilsky, odvolávajúc sa na nerušenú pohodu tradičnej rodiny, ohlásila stop sviatočnej práci. Ale iba pre istú, zvláštnym kľúčom vybranú časť obyvateľstva. V praxi to bude vyzerať nasledovne: počas sviatočného obeda (napríklad… prvomájového) sa slávnostne zíde celá rodina. Teda, nie úplne celá. Otec za s

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN.

Aj vďaka vám môžeme tvoriť poctivý obsah. Zaregistrujte sa do HNkonta a čítajte naše spravodajstvo, analýzy i komentáre. Všetko na jednom mieste a v kontexte. Ďakujeme, vážime si vašu podporu.

HNkonto umožňuje prístup k informáciám z Hospodárskych novín a aj k vybraným titulom vydavateľstva Mafra Slovakia.

HNkonto Vám umožní prístup k digitálnemu obsahu Hospodárskych novín a špecializovaných titulov vydavateľstva MAFRA Slovakia. V prípade problémov, skúste prosím obnoviť stránku (napríklad stlačením [F5] alebo Aktualizovať v okne prehliadača).