Je rozšírenie počtu účastníkov futbalových majstrovstiev sveta z 32 na 48 tímov dobrý nápad? Z pohľadu Slovenska určite áno. Zvyšujú sa tým šance národného tímu postúpiť na jedno z najväčších podujatí planéty. A zanedbateľný nie je ani finančný rozmer, keďže viac tímov prinesie viac zápasov a vyšší príjem, z ktorého časť prerozdeľuje Medzinárodná futbalová federácia FIFA aj národným zväzom. Otázkou je, prečo sa plán nového prezidenta FIFA Gianniho Infantina podarilo presadiť expresne rýchlo, keďže rozšírenie sa týka šampionátu, ktorý sa bude konať až o deväť rokov. A

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN.

Aj vďaka vám môžeme tvoriť poctivý obsah. Zaregistrujte sa do HNkonta a čítajte naše spravodajstvo, analýzy i komentáre. Všetko na jednom mieste a v kontexte. Ďakujeme, vážime si vašu podporu.

HNkonto umožňuje prístup k informáciám z Hospodárskych novín a aj k vybraným titulom vydavateľstva Mafra Slovakia.

HNkonto Vám umožní prístup k digitálnemu obsahu Hospodárskych novín a špecializovaných titulov vydavateľstva MAFRA Slovakia. V prípade problémov, skúste prosím obnoviť stránku (napríklad stlačením [F5] alebo Aktualizovať v okne prehliadača).