07.01.2015, 00:00

Euroval nebol omyl, pomohol

Reakcia na pondelkové komentáre Richard Sulíka a Daga Daniša

Spoločným leitmotívom Sulíkovho stĺpčeka a Danišovho komentára je tvrdenie, že možný budúci odchod Grécka z eurozóny (ktorý už nevylučuje ani Nemecko) dáva za pravdu Sulíkovmu odmietavému postoju k vzniku a rozširovaniu eurovalu (ktorý viedol k pádu vlády Ivety Radičovej).

Dovolím si s týmto názorom zásadne nesúhlasiť. Skutočnosť, že to tvrdí Sulík, ma až tak neprekvapuje. Potrebuje sa vyviniť za svoju osobnú zodpovednosť za pád vlády, ktorej bola jeho strana súčasťou. A keďže sa pri tejto príležitosti neštíti ani lživého obviňovania Dzurindu, tak vôbec neprekvapuje ani táto jeho najnovšia „argumentácia“.

Viac ma prekvapil komentár Daga Daniša, ktorý tvrdí, že „... ako vravel Sulík, kupovaním času sme si nijako nepomohli“. A to vôbec nie je pravda. Keď už Dag Daniš píše o tejto téme, mal by to vedieť. A ak to aj nevedel, mohol sa to dozvedieť, ak by si okrem Sulíkovho stĺpčeka prečítal aj člá

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN.

Aj vďaka vám môžeme tvoriť poctivý obsah. Zaregistrujte sa do HNkonta a čítajte naše spravodajstvo, analýzy i komentáre. Všetko na jednom mieste a v kontexte. Ďakujeme, vážime si vašu podporu.

HNkonto umožňuje prístup k informáciám z Hospodárskych novín a aj k vybraným titulom vydavateľstva Mafra Slovakia.

HNkonto Vám umožní prístup k digitálnemu obsahu Hospodárskych novín a špecializovaných titulov vydavateľstva MAFRA Slovakia. V prípade problémov, skúste prosím obnoviť stránku (napríklad stlačením [F5] alebo Aktualizovať v okne prehliadača).