Slovom podnikanie sa väčšinou (v duchu základných definícií a výkladových slovníkov) označuje „činnosť uskutočňovaná samostatne podnikateľom vo vlastnom mene a na vlastnú zodpovednosť s cieľom dosiahnuť zisk“. Podnikavosť či schopnosť podnikateľsky myslieť však znamená oveľa viac. Lepšie povedané, má širší záber a týka sa každého z nás.

Myslieť ako podnikateľ

Na viacerých fórach už veľa rokov hovorím o tom, že podnikateľské zmýšľanie vnímam ako schopnosť jednotlivca meniť myšlienky na činy a prispôsobiť sa novým výzvam a okolnostiam. V tomto zmysle to zahŕňa tvorivosť, inovácie a prijímanie rizika a súčasne spôsobilosť iniciovať a aktívne plánovať a riadiť projekty sledujúce napĺňanie stanovených cieľov.

Ako jedna zo základných podmienok úspechu je podnikateľské zmýšľanie vlastné podnikateľom, dôležitej hybnej sile rozvoja každej ekonomiky.

Zároveň však podporu

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN.

Aj vďaka vám môžeme tvoriť poctivý obsah. Zaregistrujte sa do HNkonta a čítajte naše spravodajstvo, analýzy i komentáre. Všetko na jednom mieste a v kontexte. Ďakujeme, vážime si vašu podporu.

HNkonto umožňuje prístup k informáciám z Hospodárskych novín a aj k vybraným titulom vydavateľstva Mafra Slovakia.

HNkonto Vám umožní prístup k digitálnemu obsahu Hospodárskych novín a špecializovaných titulov vydavateľstva MAFRA Slovakia. V prípade problémov, skúste prosím obnoviť stránku (napríklad stlačením [F5] alebo Aktualizovať v okne prehliadača).