Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.11.2014, 00:00

Prepojenie Medical Group na stranu TIP

Jeden by neveril, aké náhodičky môžu existovať a ako to podaktorí neprajníci dokážu zneužiť. Napríklad tí, ktorí nežerú seno, tvrdia, že za spoločnosťou Medical Group stojí jej bývalý majiteľ a bývalý komunista Pavol Paška. Pritom Pavol Paška už viackrát vyhlásil, že s touto firmou nemá vôbec nič do činenia. A to je náhodou uveriteľné, lebo kovaným komunistom sa hnusia tie kapitalistické milióny, ešte aj ukradnuté zo štátneho zdravotníctva.

Tiež určite len náhodička je okolo generálnej riaditeľky Medical Group, ktorá sa volá Erika Bílá, rodená Savkaničová. A čo čert nechcel, jej sestra Ľubica Durkajová, teda tiež rodená Savkaničová, kandiduje v Snine za stranu TIP (zlé jazyky túto stranu nazývajú aj Paškovi liberáli).

Ďalšia náhodička je, že podpredsedníčka strany TIP Jana Vološinová je zároveň spoločníčkou vo firmách Edelma a Silber. Jej parťáčkou v týchto firmách je zase Anna Jurčišinová, ktorá kandiduje v Košiciach za stranu Smer.

Samozrejme, že náhodička je aj sused Pavla Pašku z mestského parku Dušan Mach. Nie, nemajte obavy, páni nebývajú v mestskom parku, lebo by boli bezdomovcami, ale preto, že si postavili bytový dom priamo v parku. To je síce v rozpore s územným plánom, ale hlavný architekt mesta Košice Peter Murko to schválil a dnes tam býva tiež. Samozrejme, len náhodou. Takže tento pán Mach je nasáčkovaný v tridsiatich firmách, medzi nimi aj vo všetkých firmách, s ktorými mal Pavol Paška do činenia. Ale to je určite len číra náhoda.

Tých náhod je oveľa viac a smutná skutočnosť je, že zatiaľ čo nemocniciam chýbajú aj základné veci, spoločnosť Medical Group vytuneluje z piešťanskej nemocnice rovný milión. Pri obrate 1,6 milióna! A keďže zo stránky znasichdani. sk vieme, že spoločnosť Medical Group „vyhrala“ verejné obstarávania za viac ako 130-násobok tejto sumy, vieme odhadnúť aj čistú ryžu... no skrátka čistý hnus. A určite len náhoda.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.