Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.03.2016, 00:00

Čo čaká novú vládu v doprave

Čo čaká novú vládu v doprave

Jednou z kľúčových úloh, ktoré bude musieť vyriešiť nový vládny kabinet v oblasti dopravy, je financovanie ďalšej výstavby diaľnic. Len na realizáciu tých najpotrebnejších úsekov chýbajú miliardy eur, ktoré bude potrebné niekde nájsť.

V uplynulých štyroch rokoch sa začala výstavba sto kilometrov nových diaľnic a rýchlostných ciest, ktoré sú financované najmä z európskych peňazí. Tesne pred začiatkom výstavby je dnes veľký bratislavský obchvat a rýchlostná cesta smerom na Dunajskú Stredu. Diaľničiari finalizujú tendre na diaľničné obchvaty Košíc, Prešova a Čadce. Keď sa tieto tri stavby vysúťažia, alokácia eurofondov na diaľnice do roku 2020 bude minutá. Na všetky ostatné potrebné diaľnice bude nutné nájsť peniaze inde.

Ide napríklad o posledný úsek D1 medzi Bratislavou a Košicami, konkrétne diaľnicu medzi Turan

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.