Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.02.2020, 00:00

Prestížny komentátor aj o Slovensku: Korupciu musíme poraziť naraz a všade alebo to nezvládneme vôbec

Okrem skazy právneho štátu v Poľsku a Maďarsku sú vážnym varovaním aj vraždy novinárov.

Prestížny komentátor aj o Slovensku: Korupciu musíme poraziť naraz a všade alebo to nezvládneme vôbec
Zdroj: HN archív

© The Financial Times Limited 2020. Všetky práva vyhradené.

Za preklad článku zodpovedajú výhradne Hospodárske noviny. Financial Times Limited nenesie žiadnu zodpovednosť za presnosť alebo kvalitu prekladu.

Slovo korupcia znamená dve veci: získanie finančnej výhody zneužitím dôvery a zničenie niečoho hodnotného. Tieto dva významy sú spojené nielen v etymológii, ale aj v skutočnosti. Európa by si mala uvedomiť, že ohrozenie jej hodnôt, ako je demokracia, je zároveň útokom na spravodlivosť a efektívnosť jej hospodárstva.


V súčasnosti sa bežne hovorí o kríze v oblasti právneho štátu v Európe, ktorá sa zameriava predovšetkým na Maďarsko a Poľsko. O korupčnej kríze sa hovorí oveľa menej, no malo by sa viac. Neochota dodržiavať pravidlá je úzko spojená s väčším problém

89% zľava na predplatné

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.