Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.09.2020, 00:00

Prístup Borisa Johnsona ohrozuje pozíciu Británie ako právneho štátu

Rozhodnoutie britského premiéra môže ohroziť aj írsku mierovú dohodu.

Prístup Borisa Johnsona ohrozuje pozíciu Británie ako právneho štátu
Zdroj: Reuters

© The Financial Times Limited 2020. Všetky práva vyhradené.

Za preklad článku zodpovedajú výhradne Hospodárske noviny. Financial Times Limited nenesie žiadnu zodpovednosť za presnosť alebo kvalitu prekladu.

Vláda Borisa Johnsona prezentuje Veľkú Britániu ako šampióna liberálnej demokracie. Ministri hovoria o vytvorení nového „klubu demokracií“, ktorým sa k existujúcej skupine G7 pridajú Kórejská republika a Austrália. Niečo však prehliadli. Zvyšovanie úrovne demokracie si vyžaduje úctu k zásadám právneho štátu.

Dozvedeli sme sa, že vláda chce samej sebe udeliť právomoc porušiť medzinárodné právo jednostrannou zmenou zmluvy o vystúpení, ktorú minulý rok podpísala s EÚ.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.