Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.11.2017, 00:00

Klub 500: Slovenský systém duálneho vzdelávania viazne

Aktuálna téma. Ambíciu duálneho vzdelávania do roku 2020 nedosiahneme.

Klub 500: Slovenský systém duálneho vzdelávania viazne
Zdroj: TASR/Dušan Hein

V uplynulých dňoch sme boli svedkami zvýšenej aktivity Združenia automobilového priemyslu, ktorá vyústila do niekoľkých mediálnych výstupov.

Ako predseda Klubu 500 sa vopred ospravedlňujem za moje stanovisko, ktoré sa vám v krátkosti pokúsim predniesť. S prekvapením som sa dozvedel, že v roku 2020 by v systéme duálneho školstva malo mať zapojených 12-tisíc študentov. Úctivo si dovoľujem upozorniť, že sa nachádzame v jedenástom mesiaci roku 2017 a do prvého januára 2020 nám zostáva približne 25 mesiacov.

Cieľ nesplníme

Už v minulosti sa predstavitelia Klubu 500 pokúšali nájsť komunikačnú platformu na tému duálneho vzdelávania s predstaviteľmi zamestnávateľských a stavovských organizácií, s predstaviteľm

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.