Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.02.2018, 21:20

Zbytočná úspora

Vrchol konjunktúry je obdobím na diskusiu nielen o hĺbkových reformách, ale aj o nuansách bežnej reality. Odstraňovanie zbytočných regulácií môže mať aj podobu skartovania úspor denného svitu.

Karikatúra
Zdroj: Ľubomír Kotrha

Dúfať v jednoznačný výsledok v debate o upustení od polročnej zámeny zimného času za letný (angličtina pozná elegantné daylight savings – čosi ako úspory denného svitu) by asi bolo trúfalé. Očakávame, že plusy nanajvýš zľahka prevýšia mínusy. Ochotu regulátora načúvať iniciatíve fínskych občanov a seriózne záležitosť prehodnotiť však treba vyzdvihnúť.

Črty svetobornej reformy, ktorá radikálne zvýši rastovú schopnosť európskej ekonomiky, v tomto prípade budeme hľadať márne. Pretáčať či nepretáčať, to je však otázka, na ktorej sa dajú ilustrovať nielen rozdiely v myslení kon

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.