Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.02.2018, 00:00

Valentín stimuluje na viacerých frontoch

Hlbšie poznanie týchto fenoménov okrem uspokojenia vedeckej zvedavosti vytvára aj priestor na realizáciu podnikateľských ambícií – pozri čínsky sviatok slobodných. Poznanie je tiež podmienkou tvorby vhodnejších politík.

Karikatúra
Zdroj: Ľubomír Kotrha

Skalní fanúšikovia ekonómie majú dnes dvojnásobný dôvod na radosť: valentínske obdarúvanie predstavuje priaznivý podnet nielen pre ekonomiku, ale aj pre ekonometriu.

Podľa rastúceho objemu neesenciálnych výdavkov môžeme usúdiť, že spotrebiteľská dôvera sa zotavuje; zmeny v zložení výdavkov zas vypovedajú o metamorfózach HDP. Vo vyspelejších ekonomikách zväčša zohrávajú významnejšiu úlohu služby ako výroba. Úbytok plyšákov a nárast poukážok do wellnessu ako darčekov teda môžeme interpretovať ako ďalší nepriamy signál o napredovaní našej ekonomiky. Význam sviatkov pre konz

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.