Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.04.2018, 00:00

Komu retro nesvedčí

Ochota voličstva tolerovať podliezanie argumentačnej latky potom vedie k čachrovaniu s nástrojmi, pri ktorých by sme očakávali ak nie automatickosť, tak aspoň averziu voči politizácii.

Karikatúra
Zdroj: Ľubomír Kotrha

Keďže v našom kontexte sa spopularizovala dvojkombinácia politik-podnikateľ, dala by sa očakávať aspoň istá miera stavovskej empatie. Lež v tvorbe politík sa skôr prejavuje z tejto dichotómie vyplývajúca rozpoltenosť ako spolupatričnosť. Výsledkom je podnikateľské prostredie kontrastujúce so zelenením sa ekonomických ukazovateľov doma i v zahraničí.


Dvojvodstvom sme sa dopracovali k stavu: štát sa síce odhodlá zrieknuť sa „stránkovej mentality“, keď živnostníci pochodovali na úrady so všakovakými výpismi, zato si to vynahradí znásobením počtu stránok účtovníctva.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.