Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.04.2018, 00:00

Hra s Gašpar(k)om

Pomáhať a chrániť často znamená ísť cestou najmenšieho odporu. Policajný prezident túto organizačnú kultúru stelesňuje, ale len jeho odchod ju nezmení.

Tibor Gašpar
Zdroj: TASR/Marko Erd

Tibor Gašpar víta zmeny v spôsobe výberu policajného prezidenta a považuje ich za krok k odpolitizovaniu polície. Pre únavu aj tak uvažoval, že skončí. Pred rokom. Čitateľom, u ktorých sme vzbudili nádeje, sa ospravedlňujeme. Či sa predstavenie skončí odvolaním, alebo policajného šéfa zachráni zásadný posun vo vyšetrovaní, riešenie problémov v polícii by sa malo Tiborom Gašparom začať, nie skončiť. Najdlhšie slúžiaci a najlepšie zarábajúci slovenský policajný šéf po sebe zanechá – aspoň podľa novembrového Eurobarometra – najmenej dôveryhodnú políciu v celej EÚ.


Výber policajného prezidenta je vraj politickým rozhodnutím, zapojení

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.