Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.04.2018, 00:00

Občania dvoch kvalít

Ak by sa príbeh s vyhodeným leteckým pasažierom odohral v Európe, zrejme by Parlament vytvoril komisiu a do troch rokov by sme mali smernicu, že sa to nesmie.

Karikatúra
Zdroj: Ľubomír Kotrha

Pred rokom si letecká spoločnosť United Airlines vyrobila jeden z najväčších škandálov. Ako bolo v tom čase zvykom, predala viac leteniek, ako má miest, a jedného cestujúceho musela vyhodiť. Doslova. Keďže nechcel ísť, vyvliekli ho násilím. Prax predávania leteniek nad rámec kapacity v nádeji, že časť ľudí nenastúpi, sa zmenila. Najmä zo strachu pred nahnevanou verejnosťou. Ohrozenie reputácie, pád akcií na burze a hromadné žaloby sú nočnou morou firiem. V USA. Ak by sa podobný príbeh odohral v Európe, zrejme by Parlament vytvoril komisiu a do troch rokov by sme m

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.