Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.04.2018, 00:00

Budapešť a Bratislava

Zmyslom zhromažďovacieho práva nie je meniť vlády, ako podsúvajú politici, ale vyjadriť názor. Preto je jednou z prvoradých hodnôt demokratickej spoločnosti.

Budapešť a Bratislava
Zdroj: TASR/Marko Erd

Z katalógu politických práv si vyberie každý. Politici prisahajú na volebné právo, ktoré v teórii štátu definuje demokraciu a v praxi umožňuje, aby sa zo zastupovania ľudu stala celoživotná kariéra. Môžete tiež využiť združovacie právo a spolu s priateľmi založiť ďalšiu stranu s preferenciami nepriamo úmernými ambíciám. Pre obyčajných ľudí je tu petičné právo, ktoré vraj prostredníctvom referenda o predčasných voľbách prinesie Slovensko, kde budeme radi žiť. Zhromažďovacie právo v porovnaní s ostatnými pôsobí živelne, ale práve v ňom naša krajina svojím príkladom, zdá sa, inšpiruje

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.