Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.04.2018, 00:00

Slobodný ako Drucker

Komu prekážalo, že minister vnútra mohol rozhodovať o bytí a nebytí policajného prezidenta, už sa toho nemusí obávať. Môže sa začať obávať, že je to naopak.

Karikatúra
Zdroj: Ľubomír Kotrha

Najdlhšie pôsobiaceho ministra vnútra symbolicky vystriedal ten najkratšie slúžiaci. Ako Robert Kaliňák s demisiou otáľal, tak sa s ňou Tomáš Drucker poponáhľal. Nie náhodou použil vo svojej záverečnej reči výraz rezignácia. Zo svojej funkcie naozaj rezignoval. Vo viacerých významoch slova.


Že sa v nej necítil „celkom autentický“, bolo zrejmé od prvého dňa. V prieniku množín medzi prioritou Smeru nepustiť z rúk kľúčové ministerstvo a potrebou nájsť človeka, ktorého by verejnosť symbolicky nedefenestrovala, sa ocitol nedobrovoľne. Prečo teda ako minister zlyhal

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.