Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.05.2018, 19:23

KOMENTÁR: Hokejisti vyhrali. Zvykajte si...

Slováci sa jednoducho zabudli tešiť z víťazstiev.

KOMENTÁR: Hokejisti vyhrali. Zvykajte si...
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Utrpeli sme víťazstvo, strachujeme sa o výsledok proti podpriemernému Rakúsku, alebo ide o potvrdenie toho, kam sa slovenský hokej prepadol. Takto v skratke reagovali fanúšikovia na naše prvé víťazstvo na tohtoročných majstrovstvách sveta. Prečo takéto znevažovania úspešného výsledku?

Slováci sa jednoducho zabudli tešiť z víťazstiev. Niet sa čo čudovať, veď hokejová reprezentácia dosiahla triumf na svetovom šampionáte v riadnom hracom čase presne po dvoch rokoch a po dlhých štrnástich zápasoch.

Viackrát sa ozývali aj hlasy, že po príchode generálneho manažéra Miroslava Šatana a trénera Craiga Ramsayho sa v národnom tíme veľa k lepšiemu nezmenilo. Omyl.

Stačí sa pozrieť na vystúpenie Slovenska na vlaňajších majstrovstvách v nemeckom Kolíne. Tam vybojovalo mužstvo vedené trénerom Zdenom Cígerom v základnej skupine štyri body zo všetkých siedmich zápasov.

Teraz získala reprezentácia rovnaký počet už po troch dueloch. A na základe videného najmä z prvých dvoch tretín proti Rakúsku je takmer isté, že toto víťazstvo nebolo v Kodani posledné. Na druhej strane, netreba mať ružové okuliare a najmä v záverečnej časti hry pripomenul výkon Slovákov bezzubé predstavenie zo súboja so Švajčiarskom.

Okrem výsledku bolo potešiteľné aj strelecké prebudenie útočníkov. Marcel Haščák sa dočkal prvého streleného gólu na MS až vo svojom 27 zápase, pekne trafil aj Tomáš Jurčo. Vyzdvihnúť treba aj bojovnosť popradského tria Svitana, Buc, Bondra.

Výhra s Rakúskom priniesla omnoho viac pozitív, ako spomínaný nedeľňajší súboj s „helvétmi“. A toho sa treba držať aj naďalej. Na rade sú vo štvrtok Francúzi.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.