Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.05.2018, 16:36

Jeden dôvod, prečo by mal Kiska ostať prezidentom

Ak Fico chce, aby Kiska začal od seba, mohol by tiež začať od seba.

Je veľa dôvodov, prečo by Andrej Kiska nemusel byť prezidentom, ale je tu aj jeden celospoločenský, ktorý hovorí prečo áno a to je samotný šéf Smeru. Najväčšou devízou Andreja Kisku u časti spoločnosti je totiž, že pôsobí ako slušnejší človek oproti Robertovi Ficovi. To mu pomohlo vyhrať voľby.

Medzitým sa objavili rôzne kauzičky, ktoré hlava štátu komunikačne nezvládla a vo vyspelejšej krajine by vznikol objektívny tlak na rezignáciu. Tu treba zdôrazniť, že za to, že na Slovensku politická kultúra takto nefunguje môže viac Fico ako Kiska.

Ak je pravda, že Kiska už kandidovať nemieni, tak aktuálna tlačovka Smeru pôsobí skôr ako snaha ulicou nedobrovoľne zvrhnutého premiéra, aby na smetisko dejín neodišiel sám. Už v materskej škole sme sa naučili ukazovať prstom: to on! To on! To on! Ak však chce Fico, aby Kiska začal od seba, mohol by tiež začať od seba. Dôvodov by sme naskladali na vyšší kopec, než na akom stojí komplex Bonaparte.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.