Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.05.2018, 00:00

Vo firemných balíčkoch zaostávame za konkurentmi

Vláda sa pri podporných opatreniach pre podnikateľov drží pri zemi.

Vo firemných balíčkoch zaostávame za konkurentmi
Zdroj: Dreamstime

Ak vaša konjunktúra nedosahuje taký výtlak ako u okolitých susedov, ktorí sa vyznačujú nielen príbuznou náturou, ale aj skladbou hospodárstva, nestačí mávať pästičkami a dušovať sa, že občan musí pocítiť dobré časy. Dopriať je radno aj podnikateľom, lebo – pravidelný čitateľ týchto novín určite tuší – dobrých deväť z desiatich Slovákov v produktívnom veku pracuje. V malých a stredných podnikoch. Ktoré nadmernú reguláciu znášajú ťažšie ako megafabriky. Povážte napríklad: posielať inštruktora v autoškole vybavovať si preukaz do okresu bydliska, hoci v ňom nepracuje, nie je tým najefektívnejším vynakladaním človekohodín. Zvlášť, keď už sa pýšime jednotným informačným systémom a „papiere“ môže vydať ktorýkoľvek úrad bez ohľadu na región. Škoda len, že na takýto komfort si počkáme do leta 2020.

Pomer podnikateľských balíčkov a tých sociálnych pripomína mediánové skóre slovenskej hokejovej reprezentácie, čo je zarážajúce, keďže uľahčovanie podnikania predstavuje „dlhodobú, kontinuálnu prioritu vlády“, ale nech nie sme za nevďačníkov... Biznisový balíček ve

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.