Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.05.2018, 00:00

Tieňový prezident Danko

Ak bude Robert Fico pokračovať v ústupe z pozícií, čo sa zdá byť neodvratné, predseda SNS bude v koalícii ešte asertívnejší. Nemá dôvod odchádzať do Prezidentského paláca.

Tieňový prezident Danko
Zdroj: Ľubomír Kotrha

Funkcia hlavy štátu je pre Andreja Danka ako stvorená. Ako prezident by si nemusel vymýšľať novú čestnú stráž. Konečne by mohol udeľovať štátne vyznamenania. Dokonca by ho oslovovali „excelencia“. Bol by vrchným veliteľom ozbrojených síl, hoci je len kapitán. Lenže nechce.


Slová o nízkej „spoločenskej podpore“ nie sú iba štátnickou pózou. Druhé miesto medzi potenciálnymi kandidátmi znie dobre, 12-percentná podpora horšie. Ako tretiemu najdôveryhodnejšiemu politikovi mu dve tretiny opýtaných nedôverujú. Neúspech – čokoľvek menej, než druhé kolo – by poškodil značku SNS a oslabil

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.