Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.05.2018, 00:00

Slovenské menu v Taliansku

V našich končinách sú rizikové prirážky na štátnych dlhopisoch slabým politickým katalyzátorom. Žiaľ. To však neznamená, že chuťovky populizmu popri investoroch prekĺznu bez povšimnutia.

Slovenské menu v Taliansku
Zdroj: Ľubomír Kotrha

Často je jednoduchšie spozorovať mýlku v konaní druhého. Bolo by fajn, keby si z aktuálnej nervozity okolo ekonomických vyhliadok Talianska vzal ponaučenie aspoň tunajší volič. Lebo nad zákonodarcami (metaforicky) lámeme palicu. Krajiny sa nepodobajú len hlbokými regionálnymi rozdielmi či naozaj prudkým sklonom verejných zdrojov končiť na súkromných účtoch. Aj nápady našich populistov sťaby jedna mater mala.


Talianom by sa, s dávkou masochizmu, dalo dokonca závidieť. Finančným trhom sa môžu poďakovať za vyškrtanie najväčších nezmyslov z programu Ligy a Piat

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.