Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.06.2018, 00:00

Kórejské ekvilibrium

Pre Biely dom stretnutie teda predstavuje príležitosť ponúknuť publiku namiesto tradičného pranierovania svetového usporiadania aj čosi konštruktívne. A keď sa nezadarí, nevadí – vrátime sa k pranierovaniu.

Kórejské ekvilibrium
Zdroj: TASR

Môžeme špekulovať, aká presná kombinácia faktorov rozkývala status quo v Severnej Kórei, no Kim Čong-un sa zjavne usiluje aj prostredníctvom stretnutia s americkým prezidentom Donaldom Trumpom prinavrátiť ekvilibrium.

Interpretácia singapurského samitu závisí od oka pozorovateľa. Latku totiž možno popúšťať: od zjednotenia polostrova pod jednou vlajkou, cez dramatické zlepšenie ľudských práv na severe, rozmontovanie existujúcich jadrových zbraní až po stopku testovaniu nových rakiet. A zrejme aj nižšie. Fox News (americká „spravodajská“ káblová televízia) predostiera naratí

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.