Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.06.2018, 00:00

Ficom za slušnosť

Premiér Fico mal pravdu. Nie je na jednej úrovni s občanom – aspoň čo sa týka možností formovať verejnú mienku. Práve preto musí niesť zodpovednosť. Len si nie sme istí, že má byť trestnoprávna.

Ficom za slušnosť
Zdroj: Ľubomír Kotrha

Iniciatíva Za slušné Slovensko nepovedala posledné slovo. Prihlásila sa oň nečakane – trestným oznámením na Roberta Fica. Rozumieme, že sa chcú brániť. Premiér Fico mal pravdu. Nie je na jednej úrovni s občanom – aspoň čo sa týka možností formovať verejnú mienku. Práve preto musí niesť zodpovednosť. Len si nie sme istí, že má byť trestnoprávna.


Represia by sa mala pri zneužití slobody prejavu uplatniť výnimočne. V Británii a Írsku ohováranie ani nie je trestným činom. Vyspelá demokracia takéto výroky vylúči na okraj verejnej debaty medzi krčmové reči a ich šíriteľov diskv

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.