Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.06.2018, 00:00

Skoro nám je VW ľúto

Vedenie Volkswagenu teraz musí balansovať nielen vypisovanie šekov s potrebou zozelenať vozový park – na dôvažok tu je hrozba straty podielu na americkom trhu.

Skoro nám je VW ľúto
Zdroj: Ľubomír Kotrha

Občas akciový titul padne len tak, akoby sa nechumelilo, a dlho nik nevyrukuje s uspokojivou interpretáciou. Opačná situácia trápi v týchto dňoch fabrikantov vo Wolfsburgu. Akcie výrobcu „ľudových áut“ padajú – a investori prakticky nemôžu spraviť krok bez toho, aby nezakopli o dôvod predávať.

Akcionárov Volkswagenu určite nenadchla informácia, že šéfa divízie Audi, Ruperta Stadlera, ktorý bol tiež súčasťou predstavenstva koncernu, zadržala polícia v súvislosti s emisným škandálom len pár dní po domovej prehliadke. Ani v luxusnej a najziskovejšej divízii koncernu sa v

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.