Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.06.2018, 00:00

Kočner, duch doby

Marián Kočner nikdy nevedel odolať publicite. V tom je jeho najväčšia slabina.

Kočner, duch doby
Zdroj: Ľubomír Kotrha

Šedé eminencie ťahajú za politické nitky. A potom je tu Marián Kočner. Ich presný opak. Nedokáže zostať v pozadí, aj keby mu – obrazne – išlo o krk. Iste, je možné, že kým sa tento komentár dostane k čitateľovi, bude na slobode. Kočner v cele predbežného zadržania je hlavne odkazom verejnosti.

Ak chcete ako zákulisný hráč niečo dosiahnuť, ľudia – tí správni – o vás musia vedieť, no nesmie vás byť vidieť. Prečo má Miroslav Bödör na internete jedinú fotografiu a iba zriedka poskytuje rozhovory? Tí skutočne vplyvní si súkromie strážia. Kočner publicite nikdy odolať nevedel. V tom je je jeho najväčšia slabina. Šedé eminencie nezvolávajú tlačovky nazvané „Gilotína Mariána Kočnera“, nekandidujú na primátora hlavného mesta sľubujúc MHD zadarmo a svoje dovolenky v Indii nepropagujú v spoločenských týždenníkoch. Kočner

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.