Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.07.2018, 00:00

Čižnárov Hamlet

Netvrdíme, že policajti a prokurátori strávia viac času kopírovaním paragrafov trestného poriadku o tom, ako starostlivo posúdili dôkazy, než hodnotením skutkových okolností. Podozrenie, že niekedy je najpoužívanejším dôkazným prostriedkom ctrl+c a ctrl+v, je však dôvodné.

Čižnárov Hamlet
Zdroj: TASR/Marko Erd

Nie je ústavný činiteľ ako ústavný činiteľ. Keď ombudsmanka Mária Patakyová predniesla výročnú správu verejného ochrancu práv, poslancov to veľmi nezaujímalo (zato jej účasť na Dúhovom pochode SNS tak rozčúlila, že skoro zabudli na stíhačky, ale to sme odbočili). Keď na zlyhania poukazuje generálny prokurátor, je to udalosť dňa.

Starosti malých farmárov sa zhodou okolností stali symbolom toho, čo zjednodušene nazývame ako nefungujúci systém. Za to, že sa „zhostil úlohy iniciátora spravodlivosti“, Jaromíra Čižnára pochválila aj opozičná SaS. Chvála zhorkne pri pomyslení, koľkí po

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.