Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.07.2018, 14:52

Trump sa nevykrúca, chyba je na vašej strane

Pri interpretovaní slov amerického prezidenta sa prosto netreba unáhliť a ani prikladať prílišnú váhu ich významu.

Prvé slovo platí, druhé letí z gatí ... vravievalo sa kedysi na ihriskách. Americký prezident Donald Trump zjavne uprednostňuje zíde z očí, zíde z mysle.

Preto dokáže v jeden deň tvrdiť, že bývalý britský minister zahraničných vecí Boris Johnson by bol skvelým premiérom, a že brexitový plán, ktorý vypracovala premiérka Theresa Mayová, by zabil obchodnú dohodu medzi USA a Britániou. A na druhý deň namietať, že on premiérku nekritizoval, a že ju nesmierne rešpektuje. A že to len falošné médiá jeho slová prekrúcali.

Pri interpretovaní slov amerického prezidenta sa prosto netreba unáhliť a ani prikladať prílišnú váhu ich významu, tak ako ho popisujú výkladové slovníky. Treba byť ohľaduplný, počkať pár dní a dovoliť „nefalošnému obsahu“ Trumpových slov, aby sa vykryštalizoval.

​Takže keď sme v pondelok počuli, že Trump bol uistený ruským prezidentom Vladimírom Putinom, že Rusko americké voľby nehackovalo, iba sme zle počuli. Trump nechcel povedať: „Nevidím dôvod, prečo by to bolo Rusko“, ale „Nevidím dôvod, prečo by to nebolo Rusko.“

Čiže platí: nechcel som povedať to, čo som včera povedal, ale to, čo si dnes myslím. Ak sa vám to zdá ako tendenčné vykrúcanie sa, chybu hľadajte vo vlastnom prijímači. Americký prezident predsa používa tie najlepšie slová.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.