Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.07.2018, 00:00

Právo na(d) diaľnice

Kvalitná dopravná infraštruktúra je dôležitá, ale nedá sa vyhovieť každému. Povinnosťou štátu je zaistiť spravodlivú rovnováhu medzi verejným záujmom a právami jednotlivcov.

Právo na(d) diaľnice
Zdroj: Pavol Funtál

Meškanie diaľnice Bratislava – Košice – zatiaľ osem rokov, ale vyzerá to aspoň na dvojnásobok – križovatka Triblavina nespôsobila. Mala však byť hotová za dva roky, nakoniec to potrvá aj trikrát toľko. Pingpong rozhodnutí, odvolaní a žalôb skúša trpezlivosť ministerstva dopravy.

Árpád Érsek má na starosti dopravu, nie spravodlivosť, ale jeho vyjadrenia, že aktivisti nemajú inú robotu, len sa odvolávať, a ak neprestanú, ponesú zodpovednosť za tisíce ľudí, ktoré sa nedostanú do práce, sú nešťastné. Nech už sú motivácie občianskeho zduženia Triblavina a ďalších účastníkov ú

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.