Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.07.2018, 00:00

Opice z našej knižnice

Rozvíjanie informačnej gramotnosti bolo poslaním knižníc aj v analógovej dobe. Komerčné platformy ako Amazon ich nemôžu nahradiť aj napriek technologickej a finančnej výhode.

Opice z našej knižnice
Zdroj: Ľubomír Kotrha

Verejné knižnice by mal nahradiť Amazon. Ich služby nemajú takú hodnotu ako kedysi. Internetový gigant poskytuje to isté, len lepšie a daňovníka to nestojí nič. Kto navštívil besedu či koncert v Letnej čitárni u Červeného raka, dal si vypracovať rešerš k diplomovej práci alebo sa zúčastnil na projekte na podporu čítania detí, vie, že knižnice nie sú literárnou obdobou videopožičovne, ale – aspoň za ideálnych podmienok – kultúrnou inštitúciou.


Čosi podobné zrejme usúdila aj redakcia The Economist a komentár, ktorého myšlienky sme si v úvode požičali, stiahla. Autor – p

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.