Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.07.2018, 22:35

Hor sa na Krym

Vladimír Putin a Peter Marček by si rozumeli. Nemajú problém veriť dvom protikladným veciam súčasne.

Hor sa na Krym
Zdroj: TASR

Sú vašej dovolenky plné noviny? Nemusíte byť Cristianom Ronaldom. Stačí byť Petrom Marčekom. Na Krym sa chystá počas voľna, ale zároveň ako súčasť delegácie. Chce skúmať dodržiavanie ľudských práv. Ako súkromná osoba. Protirečenia nás nesmú prekvapiť. Marčekova politická kariéra je postavená na oxymoronoch.

V rozprave o programovom vyhlásení tretej vlády Roberta Fica vyhlásil, že chce byť dôslednou opozíciou, ale hlasoval za takmer tri štvrtiny vládnych návrhov. Ako člen politickej elity sa zúčastnil na demonštrácii Vlasteneckej iniciatívy Slovenska s hviezdami alternatívy, ako sú podpredseda KSS Jalal Suleiman alebo Ján Čarnogurský.

V rozruchu zanikla správa, že chystá novú stranu. Pohrával sa s tým už predvlani. Poslanci by pri hlasovaní boli viazaní rozhodnutím valného zhromaždenia členov. Neposlušní by dostali pokutu. Marček výnimky nepripúšťa: ak členovia povedia, že treba „zabiť všetkých blonďákov, vtedy poslanec nesmie hlasovať proti“. Môže sa však zdržať. No veď preto.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.