Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.08.2018, 00:00

Kočnerov životný deal

Jeho právni zástupcovia sa spoliehajú (povedali by zlé jazyky) na najsilnejšiu zbraň právnikov – formality.

Kočnerov životný deal
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Mariánovi Kočnerovi sa napriek sparnému letu chládok zunoval, a tak žiada prepustenie z väzby. Jeho právni zástupcovia sa spoliehajú (povedali by zlé jazyky) na najsilnejšiu zbraň právnikov – formality.

​Sťažovali sa na neúplné uznesenie Najvyššieho súdu. Tvrdili, že bola porušená európska smernica. Nič proti ich právnemu názoru, práve zaň sú platení. Ibaže smernica uvádza „právo namietať v súlade s postupmi upravenými vo vnútroštátnom práve“ a podľa trestného poriadku postup policajta prešetruje prokurátor, nie sudca. Zaujatosť znalkyne je tiež príslovečnou slamkou.

Znalca možno vylúčiť pre pomer k veci alebo osobe. Kandidatúra za stranu, ktorej šéf s Kočnerom kedysi raňajkoval, neznamená, že stíhanie je účelové. A ešte drobný detail – Lenka Balkovičová kandidovala podľa oficiálnych zdrojov ako nezávislá. S takýmito argumentmi by advokáti klienta sotva dostali von. S dôvodmi väzby majú toho spoločného pramálo. Napriek tomu sa nečudujme, keď medzi riadkami počuť obávanú magickú formulku „procesné pochybenia“.

Znalecký posudok potvrdzujúci pravosť zmeniek nech si šetria na hlavné pojednávanie. Kočner je vo väzbe, lebo je v troch prípadoch obvinený z ekonomických trestných činov a podľa Najvyššieho súdu by v trestnej činnosti pokračoval, „aby si udržal svoje postavenie a vplyv“. Tento väzobný d

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.