Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.08.2018, 00:00

Slovensko a Arábia

Ak sa chceme vo vyspelom svete cítiť komfortne, mohli by sme sa odlíšiť napríklad aj tak, že reformy a búranie prekážok zapájania sa do hospodárskych procesov nenecháme iba na časy krízy.

Slovensko a Arábia
Zdroj: Ľubomír Kotrha

Ctenému auditóriu sa môže porovnávanie karpatských úbočí a arabských púští javiť prepiate. Pripúšťame, skôr ako o paralelách sa dá hovoriť o rôznobežkách. Určite však nerysujeme kolmice, ak tvrdíme, že aj na Slovensku, aj v Saudskej Arábii majú reformné snahy obmedzenú trvanlivosť.


Saudský princ a de facto vládca Mohammad Bin Salmán sa prezentuje ako inovátor a protikorupčný bojovník. Hysterická reakcia Rijádu po kritike Chrystie Freelendovej, kanadskej ministerky zahraničia, ukázala, že reformovanie sa s hlasným vŕzganím zaseklo.


Vladár poľavil, len čo opa

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.