Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.08.2018, 00:00

Trump ukazuje, kto sú kamoši

Kým z trhového hľadiska možno Trumpove kroky upodozrievať z istej vnútornej logiky, z geopolitického, ktoré prezident stavia do popredia (mier), sa k zmyslu nedovŕtame.

Trump ukazuje, kto sú kamoši
Zdroj: Ľubomír Kotrha

Politicko-hospodárske manévre amerického prezidenta Donalda Trumpa učia svet lekcii, ktorú si vštepovali už pionieri. Nevieme síce, či si zajtra bude myslieť to, čo dnes povedal, musíme však byť vždy pripravení, že niektorá z eventualít sa bude realizovať. (Pravdepodobne tá, ktorá najlepšie rozmontuje kroky jeho predchodcu.) Po dva a pol roku je tak biznis s Iránom znova ilegálny.


Ceny ropy Brent visia pár percent pod májovým vrcholom okolo 80 dolárov za barel. Odrezanie iránskych dodávok by malo jej cenu tlačiť nahor. Zvlášť v situácii, keď sú celková ponuka a dopyt

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.