Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.08.2018, 00:00

Načo nám je NATO

Aliancia našu domácu úlohu za nás nespraví. Pamätníci však vedia, ako Slovensko zmenila vidina vstupu do EÚ.

Načo nám je NATO
Zdroj: Wikipedia

Ak by ste sa priemerného Slováka spýtali na najväčšie problémy krajiny, primálo vojakov, nedodržanie termínu vytvorenia mechanizovanej brigády v rozpore s cieľmi spôsobilosti NATO či nekoncepčné nákupy vojenskej techniky, ktoré oslabujú financovanie zabezpečenia interoperability v rámci ozbrojených síl, sa zrejme v prvej desiatke (ani v stovke) neumiestnia.

Minister Gajdoš hovoril o nákupe vojenskej techniky:

​ Keby onen mýtický respondent náhodou nepovažoval Severoatlantickú alianciu za pakt vojnových štváčov, namiesto nebojaschopnej armády by i tak skôr šomral nad nefunkčným zdravotníctvom či až príliš funkčnou korupciou. Hodnotiaca správa NATO je aspoň príležitosťou na myšlienkový experiment.


To, čo vypovedá o stave našej armády, to o mentalite politikov vypovedá neochota rezortu obrany odtajniť ju. Práve preto potrebujeme „exter

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.