Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.08.2018, 00:00

Danko a betonári

Stranícke rozdelenie rezortov, na ktorom Danko tak lipne, nie je večné. Keď ide o mocenské výhody presahujúce platnosť koaličnej zmluvy, kolegialita musí ísť bokom.

Danko a betonári
Zdroj: Ľubomír Kotrha

SNS si zmyslela, že jej prekáža spôsob voľby policajného prezidenta. Ponosovať sa na eróziu formálnych pravidiel – novela prešla pripomienkovým konaním, no Národná rada sa ani neobťažovala zapojiť – nemá zmysel. Nenádejajme sa, že národniarov k tomu viedli ušľachtilé pohnútky.

Zhoda Andreja Danka s Gáborom Grendelom z OĽaNO je až dojemná. Sedemročné funkčné obdobie na polícii zabetónuje kandidáta Smeru, preto by mal byť prezident menovaný na neurčito ako doteraz.

Nepatrí sa kaziť idylu, ale predsa: návrh OĽaNO z roku 2015 zakotvoval päťročné funkčné obdobie, odvolanie na návrh ministra neumožňoval vôbec a dôvody zániku funkcie boli formulované užšie. Pre férovosť dodajme, že Grendel vtedy poslancom nebol.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.