Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.09.2018, 00:00

Rast v oku hurikánu

Naša súkromná predpoveď by teda mohla znieť: prevažne slnečno, s občasnými prehánkami vládnej „štedrosti“ a zo západu k nám bude prúdiť studený vzduch.

Rast v oku hurikánu
Zdroj: Ľubomír Kotrha

Eurozóna spomaľuje, no hospodárstva Slovenska a jeho susedov si idú svoje, potvrdzuje septembrová prognóza Inštitútu finančnej politiky. Nateraz. Oko hurikánu Donald a spotreba verejného sektora pomáhajú regiónu odďaľovať vrchol konjunktúry.

Západný front obchodnej vojny však nie je až taký vzdialený, aby sme ho mohli ignorovať. Európska expanzia je čoraz nerovnomernejšia. To neveští nič dobré. Stačí zaloviť v pamäti na eurokrízu a jej hlavných protagonistov (Španielsko, Taliansko), k tomu prirátať blížiaci sa koniec kvantitatívnych nákupov ECB, ktoré týmto pacientom prinášali

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.