Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.09.2018, 00:00

Pacient a Goliáš

Keby sme chceli veľmi zjednodušovať, povieme, že poisťovňa a zdravotnícke zariadenie chcú peniaze, pacient službu. No i v prestupovom období počuť najmä prvé dve skupiny.

Pacient a Goliáš
Zdroj: Ľubomír Kotrha

Medzi poisťovňami vrcholí boj o klienta. O zdravého klienta, žiada sa dodať. To však nie je nepochopiteľné. Poistenci, ktorí platia, no u lekára veľa času nestrávia, sú ziskoví. Bez odvodov, ktoré donesú, by sa nedali zaplatiť náročné úkony. Aj preto majú poisťovne komunikačne zacielené, i keď to oficiálne nepriznajú, na zdravú populáciu. Zodpovedajú tomu aj ponúkané benefity. Na rovinu si tiež treba povedať, že Slováci bez závažných chorôb nemajú celkom presnú predstavu, čo čakať od zdravotnej poisťovne. To je dôvod, prečo z ich strany chýba tlak na zvýšeni

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.