Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.09.2018, 00:00

Škrupinka na oceáne

Licitovanie – kto si koľko „zaslúži“ – v čase, keď dopyt po našom exporte slabne a jeho cena rastie, to je totiž ako prilievať vodu do našej hospodárskej škrupinky.

Škrupinka na oceáne

Milou vlastnosťou ekonomík je, že majú sklon sa eventuálne vybalansovať. Plasticky povedané: ak si slovenské hospodárstvo dnes nadrába, zajtra bude spomaľovať – ak sa len nemá stať nejaká šarapata. Ekonomika nie je vyňatá ani z pôsobenia mocného Murphyho zákona. Takže by sme mohli napríklad špekulovať, že keď sa kompetentným priveľmi nežiada zodpovedne škrtiť výdavky či reformovať, nájde sa externalita, ktorá to spraví za nich.

Znepokojivým posolstvom jesennej vlny makroekonomických prognóz – včera predikovala NBS – je ďalšie oslabenie zahraničného dopytu po našom produkte. Zat

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.