Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.10.2018, 00:00

Milí cudzinci, srdečne u nás pykajte!

Mľandravosť slovenských orgánov, ktoré potrebujú 90 dní na vybavenie dokumentov, je jasnou vizitkou predovšetkým dlhoročného šéfa rezortu.

Milí cudzinci, srdečne u nás pykajte!
Zdroj: Reuters

Človek by čakal, že v krajine, kde sa druhý najvyšší ústavný činiteľ solidárne bratríčkuje s človekom na sankčných zoznamoch EÚ, budú mať aj slušní cudzinci dvere na pracovný trh otvorené. Opak je však pravdou, nekonečné rady na cudzineckej polícii a komplikovaný proces získania pracovného povolenia u nás sú všeobecne známe. Mľandravosť slovenských orgánov, ktoré potrebujú 90 dní na vybavenie dokumentov, je jasnou vizitkou predovšetkým dlhoročného šéfa rezortu. To len keby ešte niekomu napadlo tvrdiť, že Robert Kaliňák je najlepší minister vnútra, akého kedy Slovensko malo.


Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.