Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.10.2018, 00:00

PUDr. Danko - Práce Utajenej doktor a iné študijné obskúrnosti

Ak chceme pohnúť s kvalitou (nielen externého) štúdia, mali by to byť v prvom rade predstavitelia štátu, ktorí povedia, že diplom a titul nestačia, podstatné je, čo je za nimi.

PUDr.  Danko - Práce Utajenej doktor a iné študijné obskúrnosti
Zdroj: Ľubomír Kotrha

Pri externom platenom štúdiu je najdôležitejšia otázka, či chceme umožniť kupovanie vzdelania alebo iba titulu. Absurdný nepísaný úzus na niektorých školách, že kto si platí, musí prejsť, hádže zlé svetlo na celý systém. Neprávom. Ak by platila zásada, že na takúto formu majú byť prijímaní ľudia z praxe, mohlo by ísť dokonca o hodnotnejší akademický počin ako denná forma. Ak sa externý študent stretáva s praktickými problémami, skôr pochopí teóriu a dokáže byť pedagógovi lepším partnerom v debate. Samozrejme, napríklad v medicíne externá forma možná nie je.

Diaľkové

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.