Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.10.2018, 00:00

Čo by na referendum o dôchodkoch povedal Homer Simpson

Referendum (aspoň na Slovensku) je len drahým prieskumom verejnej mienky. Neodpovedáte podľa toho, čo si myslíte, ale podľa toho, ako sa vás na to opýtajú.

Čo by na referendum o dôchodkoch povedal Homer Simpson

Ústavný strop dôchodkového veku zamestnáva aj odborárov. Nespoliehajú sa na zákonodarcov. Obracajú sa na suveréna. Nie Roberta Fica, ale ľud – vyzbierali už vyše polovice podpisov za vypísanie referenda.

Referendum (aspoň na Slovensku) je len drahým prieskumom verejnej mienky. A výsledok prieskumu závisí od rámcovania. Neodpovedáte podľa toho, čo si myslíte, ale podľa toho, ako sa vás na to opýtajú.

Gallupov inštitút v roku 1986 zisťoval, či sa Briti cítia vďaka jadrovým zbraniam bezpečne. Kladne odpovedalo 40 percent. Keď zmenili bezpečne na bezpečnejšie, podpora vzrástla

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.