Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.11.2018, 00:00

Reštavrácia a humoresky zo života cépečkára

Zákazníkmi samosprávy sú aj podnikatelia či majitelia realít, hoci oficiálnu adresu majú inde.

Reštavrácia a humoresky zo života cépečkára
Zdroj: HN/Marek Kmeť

Takmer pri každom väčšom sviatku sa v hlavnom meste opakuje rovnaký vtip – požiadavka rozobrať koľajnice, aby sa takzvaní cépečkari nemohli vrátiť do Bratislavy. V praxi by to však narazilo. Podporovateľov rozoberania by sa nepochybne našlo veľa, no v okamihu, keď by sa rozdeľovali gola kľúče, by sa rýchlo zistilo, že tí, čo vedia naozaj pracovať, sú práve odcestovaní. Úsmevné doberanie na základe regionálneho pôvodu je tradičnou súčasťou slovenskej kultúry. Počas kampane do komunálnych volieb sa však premenilo na vážnu tému. Kto nemá správne EČV, ten by nemal vôbec zaparkovať – povedalo hneď niekoľko kandidátov na šéfa radnice.


Čiastočne sa to dá pochopiť. Kto má trvalý pobyt, má hlasovacie právo a pre kandidátov je v predvolebnom období dôležitejší, no volení zástupcovia by nemali zabúdať, že svoje služby poskytujú aj iným. Určite nesedí argument o tom, že len ľudia s trvalým pobytom sú zdrojom príjmov do mestského rozpočtu. Zákazníkmi samosprávy sú napríklad aj miestni podnikate

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.